Podzim je velice častým termínem pro konání nejrůznějších firemních akcí. Se stoupajícím číslem měsíce a klesajícími teplotami přicházejí i různé vrtochy počasí, které nejsou až tak populární pro takovéto akce. Co dělat s týmem, když je listopad a vedení chce zapracovat týmu, který máte na starosti?

 

V podstatě máme 3 řešení.

 

Aktivity v jakémkoliv počasí, obzvláště v tom nepříjemném jsou pro tým velice prospěšné.

Pokud se klient rozhodne pro aktivitu za jakéhokoliv počasí většinou jde již o ostřílený tým, který jen tak něco nerozhodí, a tak většinou úkoly jsou náročnějšího charakteru, která přináší zážitky a pouta, která přetrvají na dlouho. Tyto podmínky otestují zátěž psychickou s fyzickou a důkladně prověří každého člena, jeho nastavení pro práci pod tlakem, ale i schopnost rozhodovat se ve stresovém prostředí.

 

Akce pro vnitřní i venkovní použití. Ano takovýchto aktivit není mnoho, ale stále se pár najde, například interaktivní plnění úkolů, které se koná v případě hezkého počasí venku, ale pro případ nepřízně počasí na stejné aplikaci připravíme obdobné úkoly uvnitř budovy. Díky moderním technologiím je vše možné. U těchto akcí můžeme nechat týmy pracovat v nepříjemné počasí, ale také nemusíme, a tak je prověřujeme pomocí kreativních úkolů při práci v týmech anebo naopak v situacích nových, kterým například nikdy nečelili – kdo kdy na hlavním náměstí přehrával pohádku o princezně, sedmihlavém draku a králi? Že to zní jako ze špatné reklamy? Zaručujeme vám, že to přinese mnoho té nejlepší energie a kreativity do týmu, které mnozí potřebují.

 

Výše uvedené akce nemusí být vhodné pro všechny týmy za všech okolností. Naštěstí je již na trhu mnoho možností her také pro vnitřní prostory. Velice populární jsou různé únikové hry, které bohužel občas naráží na limity počtu členů týmů najednou. Mezi našimi klienty je v tomto ohledu nejlepší a nejpopulárnější aktivita Beat the Box které říkáme soutěživě spolupracující a testuje nastavení spolupráce mezi jednotlivci i týmy, a to v průběhu vývoje hry. Při hře rozvíjíme komunikaci v týmu při řešení náročných logických úkolů a následnou komunikaci s ostatními týmy, bez kterých následující úkoly není možné splnit.

 

Nakonec bych rád napsal, že každý tým je unikátní a potřebuje něco jiného.  Ne všechny úkoly, aktivity testy jsou platné nástroje pro všechny týmy na světě. Proto se vždy poraďte s pořadateli a profesionály v oboru, zda a jak splnit předem určený cíl akce.

A pokud už se rozhodnete pro venkovní akci můžete mít variantu pro případ špatného počasí. Všechny lepší team buildingové společnosti by toto měli nabízet zdarma.

 

Krásný barevný podzim všem!

Catalyst Tým