Velký tým jako velký orchestr!

Catalyst Teambuilding - Orchestrate Newsletter June 2024

Dobře sehraný tým šlape po vedením šikovného šéfa jako dobře namazaný stroj, a to bez ohledu na to, jak je velký nebo malý. Každý člen v něm má své nezastupitelné místo, dobře ví, co a jak má dělat a k jakému výsledku se společným úsilím mají dopracovat.

Perfektní ukázkou týmové souhry byla realizace aktivity nazvané Orchestrate, kterou jsme úspěšně provedli před několika dny pro celkem 400 osob. Všechny jsme nejdříve rozdělili do skupin podle sekcí nástrojů – housle, violy, violoncella, klarinety, trubky a bicí. Ke každé sekci byl přidělený koncertní mistr, úkolem kterého bylo naučit své svěřence během několika desítek minut základní part klasické hudby. K velké radosti a nadšení všech zúčastněných pak toto hudební těleso bylo schopné zahrát nacvičenou melodii pod vedením dirigenta také společně.

Tak jako každý hudebník a jím zahraný tón tvoří jedinečnost orchestru, tak každý člen týmu a jím odvedená práce tvoří firmu jako celek. Byl to silný zážitek a silné emoce nejenom pro „hudebníky“, ale i pro nás, kteří jsme aktivitu připravovali, realizovali a společně s našimi klienty i zažili.

Díky za to!